Повідомлення

21.02.2017

      Починаючи із січня 2017 року, в статистичну практику впроваджено нову Методику розрахунку обороту роздрібної торгівлі з урахуванням діяльності фізичних осіб-підприємців (далі – Методика).
      Відповідно до зазначеної Методики оборот роздрібної торгівлі включає дані щодо роздрібного товарообороту підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля (відповідно до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД) – http://ukrstat.gov.ua/klasf/st_kls/kved.rar).
      До 2016 року включно розрахунок обороту роздрібної торгівлі здійснювався на основі даних щодо роздрібного товарообороту юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі (мали основний або другорядний зазначений вид економічної діяльності).
      Тому безпосереднє порівняння цих даних з аналогічними даними попередніх років є некоректним.
      Перегляд даних, розрахованих і оприлюднених раніше, здійснюватися не буде.
      Такі зміни введені в дію Методикою (наказ Держстату від 04.04.2016 № 53 http://ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2016/53/m_roz_ort.zip), яка розроблена з урахуванням міжнародних та європейських рекомендацій на виконання Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2014-2017 роки. Методика передбачає нові підходи до збирання та розроблення статистичної інформації щодо основних показників діяльності суб'єктів господарювання з роздрібної торгівлі на державному та регіональному рівнях, зокрема використання адміністративних даних Державної фіскальної служби щодо фізичних осіб-підприємців.

10.02.2017

      Розрахунки індексів споживчих цін, починаючи з даних за січень 2017 року, здійснюються за оновленою методологією, якою передбачено застосування:

  •       актуалізованого споживчого набору товарів (послуг)-представників,
    який планово, раз на 5 років, переглянуто: включено нові товари/послуги та вилучено морально застарілі товари/послуги, що втратили актуальність або мають мізерні частки грошових споживчих витрат; склад споживчого набору зменшено із 335 до 328 позицій; http://ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2016/ct/is_c/sntp_2017.htm.
  •       нової вагової структури,
    яка базується на даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання на рівні розділів, груп і класів за Класифікацією індивідуального споживання за цілями. Для подальшого розподілу використовується деталізована інформація щодо споживчих грошових витрат домогосподарств за результатами обстежень умов життя домогосподарств (раніше для визначення вагової структури використовувалися тільки дані щодо споживчих грошових витрат домогосподарств). http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2008/ct/isc/vs_08_u.htm.

  •       Перегляд даних, розрахованих і оприлюднених раніше, здійснюватися не буде.
          Такі зміни уведені в дію Методологічними положеннями щодо організації статистичного спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) і розрахунків індексів споживчих цін (наказ Держстату від 29.08.2016 № 158): (http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2016/158/mp_spozh_ciny.zip), які вдосконалено на виконання Стратегії розвитку державної статистики на період до 2017 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 145-р. Зазначені Методологічні положення є адаптованою, відповідно до вимог національного законодавства, версією спільного документа Міжнародної організації праці, Міжнародного валютного фонду, Організації економічного співробітництва і розвитку, Статистичного бюро Європейської спільноти, Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй та Світового банку (2007) "Руководство по индексам потребительских цен: Теория и практика".

    15.12.2016

          Інформуємо, що у квітні 2016 року Державна міграційна служба України без погодження з Держстатом припинила надання органам державної статистики базової інформації для розрахунків міграційного руху населення (відомостей про реєстрацію та талонів зняття з реєстрації місця проживання в Україні) посилаючись на нові Правила реєстрації місця проживання (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207) та окремі положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг" (набув чинності 04.04.2016).
          У зв’язку з цим інформація з міграції, починаючи з квітня 2016 року, формується на основі наявних адміністративних даних, які надійшли від окремих органів реєстрації (виконавчих органів сільської, селищної або міської ради, сільських голів (у разі якщо відповідно до законодавства виконавчий орган сільської ради не утворено)).

    30.05.2016

          З метою адаптації методології статистики зовнішньої торгівлі до міжнародних норм у 2013 році були розроблені та затверджені Методологічні положення зі статистики зовнішньої торгівлі послугами (наказ Держстату від 08.02.2013 № 43 (зі змінами): http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2014/419/mp_419.zip), що відповідають, зокрема, рекомендаціям Керівництва зі статистики міжнародної торгівлі послугами (ООН, 2010) та Керівництва з платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції (МВФ, 2009), та введено в дію Класифікацію зовнішньоекономічних послуг (КЗЕП) (наказ Держстату від 27.02.2013 № 69: http://ukrstat.gov.ua/klasf/st_kls/op_kzep_2016.htm), яка адаптована до Розширеної класифікації платіжного балансу та враховує зазначені міжнародні рекомендації.
          У зв'язку з тим, що КЗЕП містить у собі види послуг, які до 2013 року не обліковувалися у статистиці зовнішньої торгівлі послугами, підготовлено та затверджено Методику ретроспективного перерахунку вартості послуг з переробки у зовнішньоекономічній діяльності (наказ Держстату від 31.12.2014 № 419: http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2014/419/met_rp_vpp_zd.zip). Згідно із цією методикою Держстат здійснив перерахунок зазначених послуг за 2000–2012 роки та оприлюднив результати й інформацію щодо переглянутих загальних показників статистики зовнішньої торгівлі послугами.
          Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Держстату у розділах "Статистична інформація" / "Економічна статистика" / "Економічна діяльність" / "Зовнішньоекономічна діяльність" / "Зовнішня торгівля послугами" та "Публікації / "Зовнішньоекономічна діяльність".
          У подальших статистичних публікаціях, що міститимуть загальні обсяги експорту та імпорту послуг та обсяги послуг з переробки матеріальних ресурсів (код послуги 01 згідно із КЗЕП) за період 2000–2012років, дані будуть відкориговані у відповідності з результатами ретроспективних перерахунків вартості послуг у зовнішньоекономічній діяльності.


    © Головне управління статистики у Хмельницькій області, 2000-2017
    Дата останньої модифікації: 10/02/2017