Повідомлення про результати анкетного опитування респондентів
Головного управління статистики у Хмельницькій області
щодо подання звітності в електронному вигляді
З метою вивчення думки респондентів щодо подання звітності до органів державної статистки в електронному вигляді Головним управлінням статистики у Хмельницькій області (далі – Головне управління статистики) у серпні–вересні 2018 року було проведено анкетне опитування.
Анкета надавалась респондентам під час подання звітності за принципом “Єдиного вікна” на обласному та районному рівнях, а також була розміщена на офіційному веб-сайті Головного управління статистики.
У результаті опитування отримано та опрацьовано 157 анкет, у т.ч. 45 – від респондентів районного рівня.
За розміром (кількістю працюючих) охоплені анкетуванням господарюючі суб’єкти розподілились таким чином:
Основні висновки за результатами анкетного опитування
У ході опитування респондентів вивчалися проблемні питання, які виникали при звітуванні в електронному вигляді, досліджувались основні фактори та чинники, що стримували подання електронної звітності, а також перспективи долучення підприємств до такого способу звітування.
Майже дві третини опитаних респондентів (65,6%) зазначили, що найбільш прийнятним для них способом подання статистичної та фінансової звітності до органів державної статистики є електронне звітування, 32,5% – надають перевагу безпосередньому поданню паперових звітів до органу державної статистики і лише 1,9% – користуються послугами пошти.
Серед опитаних респондентів, які подавали електронні звіти, 89,3% зазначили, що в них не виникало проблем при поданні статистичних та фінансових звітів в електронному вигляді. Респонденти, які мали труднощі, вказали в основному на технічні проблеми програмного забезпечення, яке вони використовували. При цьому 94,7% респондентів повідомили про відсутність зауважень та пропозицій щодо вдосконалення системи електронного звітування, лише 5,3% респондентів запропонували удосконалення програмного забезпечення та спрощення процедури подання заявки на реєстрацію цифрового підпису. Крім цього, респонденти висловлювали побажання щодо надання безкоштовного програмного забезпечення для подання звітності до органів державної статистики.
Слід відмітити, що 6 підприємств, які раніше подавали звітність в електронному вигляді, припинили подання через фінансові обмеження. Водночас респонденти, які не використовували можливість подання звітності в електронному вигляді, серед основних чинників, які стримували перехід до цієї форми звітування, відмітили: фінансові обмеження – 57,8% респондентів; недостатню кількість обладнаних місць для здійснення електронного звітування – 21,9%; інші причини – 20,3%, зокрема: поганий Internet-зв'язок, невелику кількість звітів, яку подавали до органів державної статистики, і тому найбільш придатним для них способом були паперові носії.
Серед заходів, які сприятимуть переходу підприємств на подання електронної звітності, майже дві третини респондентів (65,7%) вказували на надання органами державної статистики безкоштовного програмного забезпечення, 25,4% респондентів висловились про необхідність проведення навчальних заходів для персоналу підприємств та 8,9% – про інші заходи, серед яких зобов’язання з боку держави подавати звітність електронною поштою.
Що стосується намірів на майбутнє, то 13,3% опитаних респондентів, які не подають звітність в електронному вигляді, планують переходити до цієї форми звітування у поточному році, 33,3% – у наступному році, проте більше половини (53,3%) з них ще не визначились.
Слід відмітити, що 67,5% опитаних респондентів активно користуються інформацією з офіційного веб-сайту Головного управління статистики і підкреслюють її корисність для використання в роботі.
Головне управління статистики у Хмельницькій області висловлює вдячність всім респондентам, які взяли участь у даному анкетному опитуванні.
Розраховуємо на подальшу плідну співпрацю!
Головне управління статистики
у Хмельницькій області,
жовтень 2018р.